GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Figurin 2371108
*
nr 237 1108
Figurin
Keramik, Kina, L.30
Utrop:
100 kr
Såld:
550 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 maj 2003
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/4 09:11:13
1
100 kr
3/5 23:32:19
2
250 kr
4/5 12:22:47
3
250 kr
4/5 12:23:45
3
350 kr
4/5 12:27:00
3
450 kr
4/5 14:30:26
4
400 kr
4/5 14:31:38
4
450 kr
5/5 11:37:00
1
ledande budet*
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: asiatisk asien figurin keramik kina kinesisk kinesiskt
-
6113 Färglitografi
Björn Krestesen (f. 1951), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:15
-
6103 Prydnadshundar
2 par, England. Höjd: 10-20
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:45
*
Figurin
nr 237 1108
Figurin
Keramik, Kina, L.30
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 550 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 5 maj 2003 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/4 09:11:13 | 1 | 100 kr |
3/5 23:32:19 | 2 | 250 kr |
4/5 12:22:47 | 3 | 250 kr |
4/5 12:23:45 | 3 | 350 kr |
4/5 12:27:00 | 3 | 450 kr |
4/5 14:30:26 | 4 | 400 kr |
4/5 14:31:38 | 4 | 450 kr |
5/5 11:37:00 | 1 | ledande budet* |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: asiatisk asien figurin keramik kina kinesisk kinesiskt
-
6113 Färglitografi
Björn Krestesen (f. 1951), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:15 -
6103 Prydnadshundar
2 par, England. Höjd: 10-20
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:45